Vratislav Kříž za podpory RH GROUP si vás dovoluje pozvat na

Vánoční koncert
v Italském kulturním institutu
v Praze

16. prosince 2018 od 19:00


Pozvánka, kterou jste obdrželi, platí pro pozvanou osobu a její doprovod.
Prosíme o potvrzení účasti na: info@rhgroup.cz
Dress code: Semi Formal

Italský kulturní institut Praha – vstup z ulice Vlašská
Šporkova 14
118 00 Praha 1 – Malá Strana
Na mapě

Vratislav Kříž

Vratislav Kříž
Operní pěvec

Po absolutoriu Pražské konzervatoře u prof. Jaroslava Horáčka zahájil Vratislav Kříž svou kariéru v roce 1984 jako sólista opery divadla v Ústí nad Labem. V roce 1986 byl pozván k hostování v Národním divadle a v roce 1987 se stal sólistou opery Národního divadla. Zde ztvárnil řadu barytonových rolí českého i světového operního repertoáru.

Pořadatel Vánočního koncertu

Dále se na koncertu podílejí

Vánoční koncert v Italském kulturním institutu v Praze
16. prosince 2018 od 19:00

Program koncertu

G.F. Händel árie „Tornami a vagheggiar“ z opery Alcina

G.F. Händel árie „Ombra mai fu“ z opery Xerxes

Marin Marais Tři francouzské tance pro violu a harfu

W.A. Mozart „Canzonetta Dona Giovanniho" z opery Don Giovanni

W.A. Mozart „Duet Zerliny a Dona Giovanniho" z opery Don Giovanni

W.A. Mozart árie „Alleluja“ z Exsultate Jubilate

B. Smetana - J.H. Trneček „Fantazie
na symfonickou báseň Vltava" pro harfu

A. Dvořák „Biblické písně" (výběr)

Ch. Gounod „Ave Maria"

C. Franck „Panis Angelicus"

A.L. Webber „Pie jesu“

Anonym „Adeste fideles"

Účinkující

Jitka Hosprová

Česká violová virtuoska

Vystudovala Konzervatoř v Plzni a Akademii múzických umění v Praze absolvovala u doc. Jana Pěrušky. K violovému mistrovství ji po studiích dovedl legendární italský violový virtuóz Luigi Alberto Bianchi. Díky své kvalitě komorní hráčky je častým hostem předních českých kvartet – Janáčkovo kvarteto, Wihanovo kvarteto, Martinů kvartet, Epoque – kvartet, Appolon kvartet. Jako solistka se představila na řadě světových hudebních festivalů – Presenses, Rheingau Sommer, Kulturtage Dresden, Pražské jaro, Pražský podzim, Český Krumlov, České doteky hudby, Moravský Podzim, Smetanova Litomyšl, Dvořákova Praha, Ruse I. Festival, Santander a jiné. Zdobí ji sólová debutová vystoupení v Londýně, Vídni, Paříži, Stockholmu, Římě, Miláně, Santiagu de Chile, Brazílii, Curitibě, Hong Kongu, Washingtonu D.C a New Yorku. Pro český a francouzský rozhlas uskutečnila desítky nahrávek a live koncertů.

Kateřina Englichová

Česká sólistka na harfu

Spolupracovala s významnými umělci a soubory, ať již u nás – Josef Suk, Pavel Šporcl, Jitka Hosprová, Ivan Ženatý, Martin Kasík, Vilém Veverka, Pražákovo kvarteto, Kvarteto Martinů, Haas Quartet ad., tak v zahraničí – Mstislav Rostropovič, Carol Wincenc, Eugenie Zukerman, Robert Davidovici, Michael Kofler, Robert Stallman, ad. Jako sólistka spolupracovala s dirigenty Zdeňkem Mácalem, Jiřím Bělohlávkem, Ondřejem Kukalem, Jakubem Hrůšou ad. Kateřina Englichová se podílela na více než 30 CD nahrávkách – např. pro firmy Supraphon, Harmonia Mundi, New World Record USA, Exton Japan aj. V posledních letech vydala CD u americké společnosti “Bogner`s Café” Mozartův Koncert pro flétnu a harfu s flétnistou Robertem Stallmanem, dirigentem Ondřejem Kukalem a Českým komorním orchestrem (2015). Je držitelkou prvních cen z mnoha mezinárodních soutěží-mimo jiné i Pro Musicis Int. Award v New Yorku. Kateřina Englichová obdržela také Cenu Komorního spolku při České filharmonii za přínos v komorní hudbě a cenu lucemburského hudebního časopisu Supersonic Pizzicato za nahrávku francouzské komorní hudby.

Yuki Kinjo

Japonská sopránistka

V roce 2000 úspěšně dokončila studia na Univerzitě Ryukyu, kde se též po celou dobu zaměřovala na zpěv a studium hudby. V roce 2002 vyhrála konkurz Japonské vlády o stipendia pro studium zpěvu v Itálii. V Itálii se zdokonalovala na hudební akademii v Miláně a od roku 2003 též na konzervatoři v Parmě u profesorky Lucetty Bizzi a Eugenia Furlottiho. V roce 2010 absolvovala Pražskou konzervatoř u profesora Jiřího Kotouče. V létě 2009 se v Itálii aktivně zúčastnila letního pěveckého kurzu Mirelly Freni. V roce 2007 a 2008 se stála laureátem Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech kde získala 3. místo a zvláštní cenu Opery Mozart, cenu Společnosti Antonína Dvořáka za nejlepší interpretaci jeho árie a cenu Státní opery Praha a divadla v Liberci pro hostování v jejich inscenacích. V roce 2008 debutovala ve Stavovském divadle v Praze rolí Zerliny v Mozartově opeře Don Giovanni. V libereckém divadle F. X. Šaldy stvárnila roli Adiny (Nápoj lásky). V Národním divadle, ve kterém je od roku 2012 v angažmá zpívá Susannu (Figarova Svatba), Paminu (Kouzelná flétna), Zerlinu (Don Giovanni), Despinu (Cosí fan tutte), Blondu (Únos ze Serailu), Amora (Orfeo ed Euridice), první žínku (Rusalka), Lidku (Smetana: Dvě vdovy). Spolupracuje též s Jihočeským divadlem a letním festivalem na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově, kde vytvoří role Gildy (Rigoletto), První žínky a Kuchtíka (Rusalka), Michaely (Carmen) a Susanny (Figarová Svatba).

Lenka Navrátilová

Klavír

Lenka Navrátilová vystudovala obory hra na klavír u Jaroslava Čermáka a hra na cembalo u Rudolfa Zelenky na konzervatoři v Teplicích a sbormistrovství chrámové hudby pod vedením Jiřího Koláře a Marka Štryncla na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Je druhou sbormistryní Kühnova smíšeného sboru, profesorkou operní korepetice na Pražské konzervatoři a korepetitorkou Pražského filharmonického sboru. Jako zástupce sbormistra Pražského filharmonického sboru působila při koncertních zájezdech v Dohá, Berlíně a na operním festivalu v Sankt Gallen. Dlouhodobě spolupracuje se souborem Opery Národního divadla, Mezinárodním hudebním festivalem Pražské jaro, Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK, Mezinárodním pěveckým centrem Antonína Dvořáka v Karlových Varech, jako cembalistka se soubory Camerata Nova a Opera Mozart.

Vratislav Kříž

Operní pěvec, Baryton

Po absolutoriu Pražské konzervatoře u prof. Jaroslava Horáčka zahájil Vratislav Kříž svou kariéru v roce 1984 jako sólista opery divadla v Ústí nad Labem. V roce 1986 byl pozván k hostování v Národním divadle a v roce 1987 se stal sólistou opery Národního divadla. Zde ztvárnil řadu barytonových rolí českého i světového operního repertoáru, jako např. Rodrigue, Marýz Posa (G. Verdi: Don Carlos), Lord Enrico Ashton (Donizetti: Lucia di Lammermoor), Don Giovanni (Mozart: Don Giovanni), Escamillo (Bizet: Carmen), Hrabě (W.A.Mozart: Figarova svatba), Marcel (G. Puccini: La Boheme), Stárek (L. Janáček: Její pastorkyňa), Přemysl (B. Smetana: Libuše), Kalina (B. Smetana: Tajemství) a mnoho dalších. Vratislav Kříž také vystupuje na zahraničních operních scénách například v Itálii, Nizozemí, Rakousku, Francii, Německu, Řecku a Japonsku. Působí na českých i zahraničních koncertních pódiích ve Švýcarsku, Rakousku, Spojených arabských emirátech, Jordánsku, Číně a USA. V poslední době se Vratislav Kříž věnuje také produkční činnosti v rámci své agentury CROCE a pořádá v České republice a v zahraničí operní představení a koncerty ve spolupráci se sólisty Národního divadla v Praze.

Minulý ročník

Vánoční koncert 2017 /  Lichtenštejnský palác – sál Bohuslava Martinů, Praha

Kontakt

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.

+420 731 637 464
info@rhgroup.cz

RH GROUP
Evropská 2588/33a
160 00 Praha 6

Info formulář